Όταν η δίψα για ζωή νικά τις αντιξοότητες…
Όταν η αγάπη για γνώση δεν γνωρίζει ηλικία, τότε η δια βίου μάθηση εκπληρώνει τους πιο διακαείς πόθους και δικαιώνει τον αγώνα ενήλικων μαθητών καθιστώντας όνειρα κι επιθυμίες πραγματικότητα!

Το 3ο Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Αλεξανδρούπολης με επιστολή του συγχαίρει τους 11 μαθητές του που πέτυχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις κατακτώντας μια θέση στην ανώτατη πλέον εκπαίδευση και τους εύχεται καλή συνέχεια στα φοιτητικά έδρανα.

Η επιτυχία αυτών των μαθητών αποκτά μεγαλύτερη αξία γιατί επετεύχθη χωρίς δαπανηρά φροντιστήρια, από εργαζόμενους στην πλειοψηφία μαθητές.

Κατάφεραν να κάνουν το όνειρό τους πραγματικότητα καταβάλλοντας αξιέπαινη προσπάθεια, έχοντας πολλοί εξ αυτών και οικογενειακές υποχρεώσεις.

Πρόκειται για τους μαθητές:

Επώνυμο Όνομα Όν. Πατρός Όν. Μητρός Σχολή Επιτυχίας Ίδρυμα
ΑΧΕΛΑΡΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΟΤΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ) ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΒΑΛΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ) ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΒΛΑΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΡΧΕΙΟΝΟΜΙΑΣ, ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ) ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΓΚΙΟΒΡΕΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΝΝΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΞΑΝΘΗ) ΔΠΘ
ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΑΘΗΝΑ) ΕΚΠΑ
ΜΟΣΧΟΦΙΔΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΕΛΕΝΗ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) ΔΠΘ
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) ΔΠΘ
ΤΑΟΥΣΑΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΚΑΒΑΛΑ) ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΤΣΟΥΠΡΙΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΑΡΙΣΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ) ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΑ ΦΥΣΙΚΗΣ (ΚΑΒΑΛΑ) ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΧΑΤΖΗ ΜΑΡΙΝΑ ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΛΛΙΟΠΗ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΑΠΘ