Την Τετάρτη στις 26 Μαϊου είχαμε την τιμή και τη χαρά να έχουμε κοντά μας το Δήμαρχο της πόλης μας, κύριο Ζαμπούκη Ιωαννη, στον οποίο προσφέραμε τη μακέτα
του παλιού νοσοκομείου και το ομοίωμα του φάρου της Αλεξανδρούπολης, δημιουργίες των μαθητών μας στο πλαίσιο των μαθημάτων “Ζώνη Δημιουργικής Δραστηριότητας” και “Eρευνητική Εργασία στην Τεχνολογία”.

Παρουσίαση και παράδοση των έργων των μαθητών του σχολείου στον δήμαρχο Αλεξανδρούπολης κ. Ζαμπούκη Ιωάννη.
Επίσκεψη δημάρχου Αλεξανδρούπολης στα εργαστήρια Ηλεκτρικών Εγκαταστάσεων τομέα Ηλεκτρολογίας Ηλεκτρονικής και Αυτοματισμών στο 1ο ΣΕΚ Αλεξανδρούπολης.
Επίσκεψη δημάρχου Αλεξανδρούπολης σε εργαστήριο του τομέα Δομικών Έργων, Δομημένου Περιβάλλοντος και Αρχιτεκτονικού Σχεδιασμού