Αρχείο συντάκτη 3epal-esp-alexandr

Επιτυχίες μαθητών στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022

Το 3ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης συγχαίρει τους μαθητές του που πέτυχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις του Ιουνίου 2022 και τους εύχεται καλή συνέχεια στα φοιτητικά έδρανα.

Πιο συγκεκριμένα πρόκειται για τους μαθητές – τριες:

ΕπώνυμοΌνομαΠατρώνυμοΜητρώνυμοΣχολή ΕπιτυχίαςΊδρυμα
ΖΟΥΛΕΤΑΣΑΓΓΕΛΟΣΑΘΑΝΑΣΙΟΣΧΡΙΣΤΙΝΑΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ)ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΜΗΤΣΙΟΥΙΩΑΝΝΑΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ)ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ

Η τεχνητή νοημοσύνη στη ζωή και την εκπαίδευση

Την Τετάρτη 13/4/2022 έγινε στο 3ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης επιμορφωτική συνάντηση με τους εκπαιδευτικούς του σχολείου, με θέμα “Η τεχνητή νοημοσύνη στη ζωή και την εκπαίδευση”. Η επιμόρφωση έγινε μετά από αίτημα του σχολείου στο Εργαστήριο Μαθηματικών και Πληροφορικής του ΠΤΔΕ του ΔΠΘ – ACMELab και υλοποιήθηκε από τον αποσπασμένο, στο τμήμα, εκπαιδευτικό Καψίδη Ιωάννη.

Ευχές στους υποψήφιους μαθητές

Μια ακόμα δύσκολη σχολική χρονιά βαδίζει στο τέλος της…και οι τελειόφοιτοί μας καλούνται να αντιμετωπίσουν την πρόκληση των πανελλαδικών εξετάσεων…Μια πρόκληση – αναμέτρηση γνώσεων, επιμονής, ψυχικής δύναμης σε καιρούς ιδιαιτέρως χαλεπούς όπου όλα δοκιμάζονται και καταρρέουν καθημερινά…σ’αυτή σας την προσπάθεια, είμαστε δίπλα σας -όπως όλα αυτά τα χρόνια- με πίστη στην αξία σας, με σεβασμό στον πολυμέτωπο αγώνα σας και με τις ολοθερμες ευχές μας για ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ!

Η διευθύντρια

Μαγειρούδη Τριανταφυλλιά